o aviko left o aviko right
  • o aviko middle

O Aviko

Niezmiennie od ponad 50 lat Aviko kreuje nowe możliwości bazując na ziemniaku. Od założenia w roku 1962, Aviko  stało się liderem na rynku europejskim wśród chłodzonych, mrożonych i suchych produktów ziemniaczanych. Aviko jest także jednym z czterech największych graczy na świecie. Wspierane finansowo przez holenderski koncern Royal Cosun, z rocznym obrotem 1.9 biliona euro,  nieustannie inwestuje w swój dalszy rozwój.

Royal Cosun

Aviko jest częścią koncernu Royal Cosun - organizacji z ponad 100-letnim doświadczeniem w przetwórstwie produktów rolnych w produkty finalne i składniki spożywcze. Z takimi markami jak Suiker UnieVan Gilse  i Aviko, koncern ten jest obecny w przemyśle spożywczym, zarówno w gastronomii, jak i w kanale detalicznym.

Royal Cosun łącznie liczy około 10,000 członków /udziałowców i zatrudnia więcej niż 4,000 pracowników. Royal Cosun przywiązuje coraz większą rolę do Corporate Social Responsibility.

Czytaj więcej o  Royal Cosun.

Grupę Aviko tworzą dwa sektory:

Produkty ziemniaczane Aviko

Produkty ziemniaczane to dominujący sektor działalności Aviko. Koncentruje się on na produkcji i sprzedaży produktów ziemniaczanych i obejmuje cały proces: od zakupu surowca do produkcji chłodzonych i mrożonych produktów ziemniaczanych  w naszych fabrykach w Europie (łącznie 12 fabryk).

Czytaj więcej o  Produktach Ziemniaczanych Aviko

Aviko Rixona

Drugim sektorem jest Aviko Rixona, skupiająca się głównie na suchych produktach ziemniaczanych. W tym sektorze produkty są przetwarzane na puree, suszone i przerabiane na płatki oraz granulat ziemniaczany  zgodnie z przepisem.

Czytaj więcej o Aviko Rixona