Niebieskie tło półek

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli masz pytania dotyczące oferty Aviko dla gastronomii lub poszukujesz jakichkolwiek innych informacji związanych z naszą firmą, sprawdź sekcję „Najczęściej zadawane pytania”, być może odpowiedź na Twoje pytanie już tam jest 😊 Jeśli nie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez formularz na stronie Kontakt.

Produkty Aviko dla gastronomii możesz kupić u dystrybutorów, z którymi współpracujemy. Znajdziesz ich na stronie Dystrybutorzy (link poniżej). Jeśli nie ma tam dystrybutora, u którego się zaopatrujesz, zapytaj go, czy ma w ofercie produkty Aviko. Możesz także skontaktować się z naszym przedstawicielem – dane znajdziesz na stronie Kontakt.

Sprawdź listę naszych partnerów handlowych

Frytki z linii Aviko Super Crunch posiadają delikatną bezglutenową panierkę, dzięki której pozostają ciepłe i chrupiące dłużej niż klasyczne frytki. Chrupkość utrzymuje się do 30 minut od przygotowania. Stosując Aviko Super Crunch w menu na dowóz i na wynos zyskasz więcej zadowolonych klientów, a jeśli włączysz je do menu stacjonarnego, zmniejszysz straty na produkcie – te frytki mogą leżeć po przygotowaniu dłużej niż zwykłe frytki.

Sprawdź frytki z linii Aviko Super Crunch

Informacje o alergenach występujących w danym produkcie znajdziesz na stronie tego produktu w zakładce Alergeny. Jeśli szukasz produktów niezawierających konkretnych alergenów, możesz skorzystać z filtra na stronie Produkty i zaznaczyć potrzebne opcje.

Sprawdź dane produktów

Ziemniaki są bogate w wartości odżywcze. Nie zawierają tłuszczu i mają o połowę mniej kilokalorii niż taka sama ilość makaronu lub ryżu. Ziemniaki w 80% składają się z wody, a oprócz niej zawierają minerały (potas, magnez, fosfor, żelazo, wapń), witaminy (z grupy B oraz witaminę C w ilości porównywalnej z większością owoców) i błonnik oraz węglowodany złożone w postaci skrobi. Z tych powodów ziemniaki zdecydowanie pasują do zdrowego stylu życia i mogą być elementem zdrowej, zbilansowanej diety. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu i możliwości przygotowania na wiele różnych sposobów są popularne na całym świecie.

W większości produktów Aviko ziemniak stanowi podstawowy składnik, staramy się też stosować na tyle mało dodatków, na ile to możliwe. Na stronach poszczególnych produktów znajdziesz listę użytych składników.

Sprawdź ofertę produktów Aviko dla gastronomii

Długość frytek zależy od wielkości bulw ziemniaczanych, z których powstają, a ta wielkość, jak w przypadku każdego naturalnego produktu, różni się w poszczególnych latach zbiorów. Wzrost ziemniaków jest zależny w głównej mierze od regularności opadów atmosferycznych. Aviko co roku kupuje najlepsze odmiany ziemniaków od wybranych, sprawdzonych hodowców. Nie jesteśmy jednak w stanie wyeliminować wszystkich różnic, w tym w zakresie wielkości bulw, ze względu na zmieniające się warunki upraw.

Sprawdź ofertę produktów Aviko dla gastronomii

Ziemniaki pochodzą z Andów, gdzie są uprawiane od tysięcy lat. Odkrycia podczas wykopalisk wskazują, że ziemniaki były znane już 13 000 lat temu w niektórych częściach Ameryki Południowej, w tym w Chile (a w Peru 8 000 lat temu). W różnych językach i kulturach nadawano im różne nazwy, np. Kuntur Warmi (w języku keczua), które może być tłumaczone jako „kobieta w kolorze kondora”. Hiszpanie przywieźli ziemniaki do Europy w XVI wieku.

Dowiedz się więcej o Aviko i naszej pasji do ziemniaków

Jeśli któryś z naszych produktów nie spełnił Twoich oczekiwań, skontaktuj się z nami, wypełniając formularz reklamacyjny (link do formularza znajdziesz poniżej). Możesz także zadzwonić do naszego biura pod numer +48 58 662 43 25. Biuro jest czynne w dni robocze w godzinach 8-16.

Zgłoś reklamację

Chcesz dowiedzieć się więcej o Aviko i naszej ofercie?

Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na swoje pytanie? Chętnie Ci pomożemy! Wybierz którąś z opcji poniżej.