
Jednym z największych wyzwań w kuchni jest personel
Jednym z największych wyzwań w kuchni jest personel
Może to wynikać ze zbyt małej liczby pracowników lub z faktu, że są oni mniej wykwalifikowani niż faktycznie potrzebujesz. Chętnie pomożemy Ci z rozwiązaniami, które zapewnią, że Twoje frytki będą gotowe szybciej lub będą wymagały mniej pracy. Mamy też dla Ciebie 10 złotych zasad dotyczących frytek, dzięki którym każdy w kuchni będzie w stanie przygotować idealne frytki.
Ulubione rozwiązanie w przypadku braku personelu
W przypadku braku personelu, gdy trzeba szybko ugotować większe ilości, nasze frytki Turbo są doskonałym rozwiązaniem - smażą się szybko i wymagają minimalnej obsługi. Pomocne mogą być również poniższe złote zasady smażenia opracowane przez FryLab.
Jeśli walczysz z czasem i ważne jest, aby frytki pozostały gorące i chrupiące jak najdłużej, wybierz naszą serię SuperCrunch. Pozostają gorące i chrupiące nawet do 20 minut.
Sposób przygotowania frytek ma decydujący wpływ na ich końcową jakość. Dlatego FryLab stworzył te 10 złotych zasad. Wielu naszych klientów wyświetla je, aby każdy, kto smaży frytki, wiedział, jaka jest procedura. Można je pobrać poniżej.
Zalecenia dotyczące użytkowania i obsługi tłuszczów do smażenia

- Pożądany obrót tłuszczem to pojemność frytownicy na dzień.
- Filtrowanie tłuszczu powinno być wykonywane co najmniej raz dziennie. Filtrowanie zależy od rodzaju smażonego produktu i ilości generowanych okruchów.
- Czyszczenie frytownic jest niezbędne i powinno być przeprowadzane prawidłowo, aby zminimalizować ilość pozostałości wody i detergentów na powierzchniach urządzeń mających kontakt z produktem.
- Należy monitorować wskaźniki chemiczne degradacji tłuszczu/oleju.
- Ekspozycja na światło ultrafioletowe (UV) powinna być zminimalizowana, aby przedłużyć żywotność tłuszczu/oleju.
- Do końcowego płukania należy używać octu (lub roztworów kwasu octowego i wody).
- Tłuszcz do smażenia nie może mieć bezpośredniego kontaktu z miedzią i mosiądzem. Materiały te stosowane w konstrukcji urządzeń przetwórczych mogą działać jako katalizatory w reakcjach rozkładu tłuszczu.
- Należy unikać pozostawiania nadmiaru mąki, ponieważ może się ona stopniowo spalać podczas cykli smażenia produktu, zwiększając tempo rozkładu tłuszczu.
- Należy unikać stosowania starego lub zużytego (zepsutego) tłuszczu do smażenia.

Sposoby wykrywania lub identyfikacji starych olejów do smażenia
- Kolor: ciemne zabarwienie tłuszczów wskazuje na ich nadużywanie, starzenie się itp.
- Zawartość FFA: stare tłuszcze do smażenia mają zwykle zawartość FFA wyższą niż 1,0%.
- Lepkość: im starszy tłuszcz, tym jest gęstszy. Produkty smażone na starych tłuszczach zazwyczaj wyglądają na rozmoczone, tłuste i mniej apetyczne.
- Nadmierne pienienie się.
- Niski punkt dymienia: punkt dymienia oleju zmniejsza się wraz z użytkowaniem ze względu na wzrost zawartości związków o niskiej masie cząsteczkowej, takich jak FFA.