przekaski-na-drewnianym-stole-w-ogrodzie

Twórz nowe okazje jedzeniowe z konceptem Aviko Share the fun

Dążenie konsumentów do maksymalnej wygody i szybkości napędza rozwój segmentu jedzenia na wynos i dowóz oraz nurtu grab-and-go – niewielkich przekąsek do zjedzenia „w biegu”. Kierunek dla gastronomii wydaje się więc oczywisty – więcej przekąsek, mniej dużych posiłków. Pokolenie millenialsów i jego potrzeba otrzymywania wszystkiego szybko zmusza restauratorów do przyspieszenia, jeśli chodzi o zaspokajanie ochoty na przekąski o różnych porach dnia.

Snackifikacja – co to jest?

Snackifikację można zdefiniować jako pojawianie się przekąsek/małych porcji w menu przez cały dzień i na przeróżne okazje. Słowo to pojawiło się w USA, aby wyrazić rosnący trend w kierunku szybkich mini posiłków w ciągu dnia. W jednym z badań 92% amerykańskich millenialsów wskazało, że przynajmniej raz w tygodniu je drobne przekąski zamiast pełnego kilkudaniowego posiłku. Mini przekąski z różnych części świata pojawiły się na scenie gastronomicznej jeszcze przed popularnymi bowlami. Tapasy, bento box i mezze to śródziemnomorskie, azjatyckie i lewantyńskie pomysły na mini posiłki, a wszystkie one zyskują na popularności w Europie Środkowej. To, co kiedyś zostało zdegradowane do statusu przystawki, przekąski lub "po prostu zjem coś małego", jest teraz bardzo realną opcją na regularny posiłek. Tradycyjne menu zastępowane jest szerokim wyborem małych, aromatycznych dań w niezliczonych kombinacjach. Jedzenie staje się coraz bardziej kosmopolityczne, a podjadanie staje się nowym sposobem odżywiania.

Tradycje kulinarne są dynamiczne: wraz ze zmianami społeczeństwa zmienia się sposób, w jaki się je. W dzisiejszych czasach zmiana jest jedyną pewną rzeczą. Kiedy przechodzimy od epoki przemysłowej do epoki wiedzy, w której rzeczywisty świat jest często zorganizowany wokół świata cyfrowego, nasz nowy styl życia i struktury rodzinne powodują, że coraz częściej jesteśmy w ruchu. Nic więc dziwnego, że jemy coraz więcej posiłków w tej przestrzeni pomiędzy, a nie w domu, według ustalonego harmonogramu.

Szybki lunch w środku tygodnia? Pewnie! Domówka w weekend z przyjaciółmi? Nawet lepiej! Twórz nowe okazje jedzeniowe i wykorzystaj do tego przekąski. Aviko oferuje szerokie portfolio przekąsek, które świetnie sprawdzą się na brunch, lunch czy szybką kolację. Oto niektóre z ich wielu zalet:

  • szybkie i łatwe przygotowanie
  • różnorodność rozmiarów, kształtów i smaków
  • łatwe obliczanie food cost (stała waga na sztukę)
  • większość z nich jest odpowiednia dla wegetarian, niektóre także dla wegan
  • idealne do miksowania ze sobą i tworzenia niepowtarzalnych zestawów do dzielenia się.

Wykorzystaj trend na podjadanie, dodaj przekąski do swojego menu i twórz zestawy na różne okazje i pory dnia.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata gastronomii, otrzymywać wiedzę przydatną w prowadzeniu lokalu gastronomicznego i informacje o nowych produktach i konceptach w Aviko, ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA, korzystając z formularza poniżej.