Pom fraiches2 Pom fraiches3

Pom' Fraîches

Aviko Pom' Fraîches to produkty chłodzone z długim terminem przydatności (minimum 30 dni). Idealne do zastosowania w kuchni, w której czas odgrywa istotną rolę. Aviko Pom Fraîches to produkty  gotowe do spożycia po krótkiej obróbce termicznej. Ich jakość jest niezmienna przez cały rok.

Surowiec

Do każdego produktu z linii Pom' Fraîches, została dobrana odpowiednia odmiana  ziemniaka - np. Pom Parisien użyliśmy żółtej odmiany Hansa przeznaczonej do gotowania.  Do gratinów i specjalności ciętych używamy odmiany, która nadaje produktom odpowiednią strukturę. Jacket potatoes, z kolei, potrzebują jeszcze innej odmiany, w której kluczowa jest skóra, struktura i ziemniaczany smak.

Możliwości

Nie tylko odmiana ziemniaka jest ważna  - pod uwagę bierzemy również preferowane sposoby przygotowania i oczekiwany efekt końcowy. Ziemniaczki są skalibrowane pod względem wielkości: od małych 'baby potatoes' do średniej wielkości ziemniaków-  Pom Delikatess  i Pom Ganz/Vapeurs. Mają one jednolity kolor i odpowiednią strukturę do dalszego użycia w kuchni, są też gotowe do spożycia po wyjęciu z opakowania lub mogą być podgrzane.

W ramach linii Pom' Fraîches,  Aviko oferuje również podstawową  wersję gratin Dauphinois, który jest świetną bazą do dalszej kreatywności szefa kuchni.

Smażone w wysokiej temperaturze, produkty Pom' Fraîches szybko mogą zamienić sie w chrupiące smażone ziemniaczki. Duże ziemniaki w mundurkach - Jacket Potatoes wystarczy jedynie podgrzać i gotowe!

Korzyści

Główną zaletą produktów Pom' Fraîches jest to, że są one już gotowe do konsumpcji po otwarciu opakowania. W pełni ugotowane, stanowią  uniwersalny dodatek w kuchniach, w których pracuje się pod presją czasu. Cała gama może być używana przez szefów kuchni jako baza przy tworzeniu kreatywnych rozwiązań. Produkty te są niezwykle wygodne, skracają czas przygotowania potrawy do minimum, a przy tym zachowują wartości odżywcze ziemniaka. Pom' Fraîches są przydatne do użytku 56 dni od daty produkcji.

Chcesz wiedzieć więcej?

Chcesz dowiedzieć się  więcej na temat naszych produktów? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta: +48 58 662 43 00 lub doradcą gastronomicznym Aviko.

skontaktuj się z nami