HoReCa od kuchni

WYBIERZ STREFĘ x

delivery Super Crunch Fresh Aviko 2

W ostatnim czasie sektor delivery mocno ewoluował. Coraz więcej konsumentów korzysta z oferty gastronomicznej w formule dowozów, wykorzystując do zamawiania coraz to nowsze rozwiązania np. aplikacje mobilne, które wypierają tradycyjne formy takie jak telefon. Jakie trendy pojawiły się w ostatnim czasie w segmencie jedzenia na wynos? Jakie są prognozy na najbliższy czas? Czy przyszłość gastronomii leży w rękach food delivery? Na co należy zwrócić uwagę, realizując menu dowozowe w dobie narastającej epidemii koronawirusa? O tym w poniższym artykule.

Czytaj więcej
Delivery Super Crunch Aviko 1

W obliczu narastającej epidemii koronawirusa branża gastronomiczna znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Napływają kolejne sygnały o wzroście zamówień z dostawą do domu spowodowanym zamknięciem szkół i zachęcaniem pracowników do pracy zdalnej.

Czytaj więcej
trendy2020

Trendy gastronomiczne w 2020

Opublikowano 2020-02-14

Bezmięsnie, odpowiedzialnie i zdrowo. Tak w dużym skrócie można określić trendy kulinarne, które przyniesie nam 2020 rok. Numerem jeden w dalszym ciągu pozostanie kuchnia roślinna. Bezmięsną dietę wspierać będzie filozofia zero waste, związana z większą świadomością i odpowiedzialnością w kontekście gotowania, jedzenia i produkcji odpadów. Te dwa trendy już w 2019 dosyć mocno namieszały w świecie gastronomii, możemy spodziewać się, że w 2020 roku jeszcze bardziej się rozpędzą, przynosząc wiele innowacyjnych zmian w gastronomii. To jednak nie wszystko, nowy rok będzie wiązał się z rosnącą popularnością diet bezlaktozowych i bezglutenowych, częstszym wykorzystywaniem produktów sezonowych oraz produktów ekologicznych. Coraz bardziej widoczne będzie również zwrócenie się ku spersonalizowanym potrzebom żywieniowym.

Czytaj więcej
Aviko Spinach Emmentaler Gratin Holl Garnalen Met Warme Bleekselderij Liggend

W okresie przedświątecznym coraz chętniej spędzamy czas poza domem w gronie rodziny i przyjaciół. Dla ambitnych i przedsiębiorczych restauratorów to idealny moment na zwiększenie przychodu.

Czytaj więcej
churros 2

Świąteczny nastrój w miastach coraz mocniej czuć za sprawą bożonarodzeniowych jarmarków, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Na miejscu będzie można podziwiać świąteczne ozdoby, kupić oryginalne upominki, a także skosztować pysznych, rozgrzewających przysmaków.

Czytaj więcej
halloween bites 2

Nadchodzi Halloween – święto, które w ostatnich latach cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Ciężko jest określić, kto jest bardziej podekscytowany zbliżającą się “nocą strachów” – dzieci, które nie mogą się już doczekać zabawy w „cukierek albo psikus”, czy właściciele lokali gastronomicznych, którzy liczą na większy ruch i dodatkowe zyski?

Czytaj więcej
Wydrążone ziemniaki ze skórką 1

Coraz szybszy styl życia w miastach przełożył się na zmiany w naszych nawykach żywieniowych – tradycyjne posiłki coraz częściej zastępujemy małymi przekąskami, którymi można podzielić się z bliskimi. Obserwujemy również, że konsumpcja dań opartych o warzywa jest większa niż kiedykolwiek.

Czytaj więcej
vegan 1

Wraz z popularnością diet bazujących na składnikach roślinnych, wzrasta zapotrzebowanie na produkty wegańskie i wegetariańskie. Według Fitt Insider do końca 2020 rynek wegański i wegetariański osiągnie wartość 5 miliardów dolarów. W Europie pojawiają się restauracje oferujące bogaty wybór dań bezmięsnych i wygląda na to, że trend zagościł u nas na dobre. Dla właścicieli lokali gastronomicznych to szansa na zbudowanie jeszcze mocniejszych relacji z gośćmi. Biorąc pod uwagę fakt, iż 70 % światowej populacji eliminuje lub ogranicza dania mięsne ze swojej diety, kluczowym dla restauratorów wydaje się dodanie opcji bezmięsnych do menu.

Czytaj więcej
Aviko Churros Loop Krokant Sfeer 6 Totaal

CHURROS NA WYNOS

Opublikowano 2019-06-14

Food truck’i na dobre zagościły w sektorze gastronomicznym. Konsumenci żyjący w ciągłym biegu coraz częściej poszukują wygodnych, przystępnych cenowo, ale także jakościowych opcji jedzenia poza domem, a to napędza wzrost formatu, jakim jest street food. Nadchodzi lato, czyli doskonała pora dla food truck’ów. Wykorzystaj to maksymalnie!

Czytaj więcej
breakfast

Jedzenie śniadań na mieście przestało być trendem – teraz to już styl życia, będący efektem urbanizacji. Konsumenci coraz częściej są w biegu i dlatego stopniowo zaczynają zmieniać swoje nawyki żywieniowe, w tym również te dotyczące śniadań. Coraz więcej osób jada pierwszy posiłek poza domem, niezależnie od pory dnia. Całodniowe śniadanie stało się rzeczywistością – nie jest już tylko posiłkiem spożywanym rano. Nowe preferencje to sygnał dla właścicieli lokali gastronomicznych, by odświeżyć menu.

Czytaj więcej
AvikoPRO

AvikoPRO – mobilna aplikacja od Aviko – może dostarczyć wielu inspiracji dla Twojej kuchni. O każdej porze i w dowolnym miejscu masz łatwy dostęp do portfolio produktów Aviko oraz inspirujących przepisów, a w razie jakichkolwiek pytań, w szybki sposób znajdziesz kontakt do zespołu sprzedażowego. I co bardzo ważne – dzięki AvikoPRO jesteś na bieżąco z rynkowymi trendami i nowinkami.

Czytaj więcej
Aviko Sweet Diced Potatoes Susskartoffel Salat Mit Chorizo Und Tomaten 1

Modne bataty

Opublikowano 2019-03-13

Bataty mają w kuchni podobne zastosowania jak zwykłe ziemniaki, jednak dostarczają znacznie więcej korzyści niż ich popularni krewniacy. To powoduje, że zainteresowanie tym pomarańczowym warzywem rośnie. Spożywanie batatów wpływa na wzmocnienie systemu odpornościowego, obniżenie poziomu cholesterolu, a dzięki beta karotenowi i sterolom roślinnym słodkie ziemniaki przyczyniają się do obniżenia ryzyka zachorowania na raka.

Czytaj więcej
gratins 1

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia a to oznacza, że czas najwyższy pomyśleć i zaplanować świąteczne menu na nadchodzące spotkania rodzinne, firmowe, bale noworoczne, itd. Dla lokali gastronomicznych tak duże przedsięwzięcia są nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy przestrzeń w kuchni jest mała, a czas na przygotowanie dań ograniczony.

Czytaj więcej
Vega

Trend wege

Opublikowano 2018-09-10

Trend wege wciąż przybiera na sile i wszystko wskazuje na to, że boom na produkty wegańskie w dużym stopniu przełoży się na wzrost rynku gastronomicznego w roku 2019. Trend ten napędzany jest głównie przez ludzi młodych, którzy starają się odżywiać w sposób świadomy i bardziej zbilansowany. Wzrost świadomości zauważyli już producenci, w tym również Aviko.

Czytaj więcej
straight churros 5

Ole! Czas na Churros!

Opublikowano 2018-08-23

Churros są jedną z najpopularniejszych przekąsek śniadaniowych w Hiszpanii. Ciężko jest znaleźć oryginalny przepis, ponieważ istnieje wiele różnych receptur. Niektórzy dodają jajka, aromat waniliowy, cukier waniliowy lub podobne „dodatki”, podczas gdy tradycyjne ciasto robi się jedynie z wody, mąki, soli i odrobiny oliwy z oliwek. Wystarczy zmieszać składniki i ugniatać aż do uzyskania jednolitej masy, następnie uformować – najprościej tradycyjnym urządzeniem do robienia churros.

Czytaj więcej