HoReCa od kuchni

  • Aviko Sweet Diced Potatoes Susskartoffel Salat Mit Chorizo Und Tomaten 1
  • Aviko Sweet Potato Gratin Maaltijdsalde Zalm 2 Afn
  • Aviko Sweet Potato GN Gratin Cocotte
  • Sweet Potato Fries Nachos Ver
  • Sweet Potato Diced Gnocchi Close Up

Modne bataty

Opublikowano 13/03/2019

Bataty mają w kuchni podobne zastosowania jak zwykłe ziemniaki, jednak dostarczają znacznie więcej korzyści niż ich popularni krewniacy. To powoduje, że zainteresowanie tym pomarańczowym warzywem rośnie. Spożywanie batatów wpływa na wzmocnienie systemu odpornościowego, obniżenie poziomu cholesterolu, a dzięki beta karotenowi i sterolom roślinnym słodkie ziemniaki przyczyniają się do obniżenia ryzyka zachorowania na raka.

Czy diabetycy mogą spożywać słodkie ziemniaki?

W przeciwieństwie do innych warzyw skrobiowych, bataty są uważane za produkt "antycukrzycowy" i mogą być spożywane przez diabetyków. Badania wykazały, że pomimo indeksu glikemicznego na średnim poziomie, słodkie ziemniaki mogą pozytywnie wpływać na regulację poziomu cukru we krwi.

Czy bataty są odpowiednie na diecie odchudzającej?

Wysoka zawartość błonnika i wody oraz niska kaloryczność powodują, że bataty mogą być spożywane podczas diety odchudzającej. Ponadto, zawierają spore ilości witamin i minerałów, co dla osób przebywających na diecie niskokalorycznej jest szczególnie istotne.

Aviko, dostrzegając rosnące zapotrzebowanie na bataty i możliwości, jakie to warzywo daje w kuchni, przygotowało szeroką ofertę produktów ze słodkich ziemniaków.

Frytki z batatów. Widać wzrost zainteresowania tym produktem wśród gości burgerowni i street food'u, którzy poszukują czegoś więcej niż zwykłe frytki. Apetyczny pomarańczowy kolor, lekko słodki smak i chrupiąca bezglutenowa otoczka czynią frytki z batatów Aviko świetnym dodatkiem do burgera Premium albo unikatową samodzielną przekąską do dipowania.

Gratiny z batatów. Przygotowane na bazie batatów, sera i śmietanki stanowią zdrowszą opcję dla miłośników ziemniaczanych zapiekanek. Konsumenci, którzy coraz częściej dokonują świadomych wyborów żywieniowych, z pewnością docenią gratiny z batatów od Aviko w Twoim menu. Dodatkowe korzyści dla Ciebie to: przejrzysta kalkulacja food cost (stała waga per sztuka), długi czas utrzymania ciepła wewnątrz produktu oraz szybkość przygotowania (ok. 20 minut w piecu konwekcyjnym lub piekarniku).

Gratiny z batatów do systemu GN (Gastro Norm). Dedykowane do systemu GN - jedna paczka idealnie wypełnia ½ pojemnika GN. Produkt sprawdza się w gastronomii zbiorowego żywienia i stanowi ciekawą alternatywę dla innych, klasycznych dodatków do dania głównego. Możesz także serwować te gratiny zapieczone w kokilkach jako dodatek Premium.

Kostki z batatów (produkt mrożony) oraz schłodzone kostki z batatów. Bataty pokrojone w kostkę, w wariancie mrożonym dodatkowo z chrupiącą bezglutenową otoczką, w wariancie chłodzonym z krótkim składem - bataty, sól, kwas cytrynowy. Doskonałe jako dodatek do dania głównego, zup, gulaszy, sałatek.

Sprawdź inspiracje z batatami w roli głównej na stronie www.avikofoodservice.pl w zakładce Przepisy lub w aplikacji AvikoPRO, którą pobierzesz bezpłatnie na system Android lub iOS tutaj.

Zrób krok naprzód w stronę zdrowszych opcji z produktami z batatów od Aviko!