Sweet potato fries 4 sweet fries 1
  • Sweet Potato Fries 3
    Dlaczego bataty?

HoReCa od kuchni

  • sweet fries 1
  • Sweet Potato Fries 3
  • Sweet potato fries 4
  • Sweet potato fries 2

Dlaczego bataty?

Opublikowano 25/10/2017

Czy próbowałeś już frytek z batatów od Aviko? Jeśli nie, to podpowiadamy dlaczego warto jeść bataty.

Znane od wieków

Zanim jednak skupimy się na tym co w batatach jest najlepsze, kilka słów o tym skąd się wywodzą. Batat, czyli słodki ziemniak uprawiany był już od  750 roku . p. n.e.  Do Europy, a ściślej do Hiszpanii  przywędrował dzięki Kolumbowi, skąd kolejni hiszpańscy i portugalscy odkrywcy przyczynili się do jego rozpowszechnienia  w innych zakątkach świata, głównie w Azji i Afryce. W XVI w. w południowo wschodniej części Stanów był jednym z głównych składników odżywczych, po czym w latach 30 XIX wieku stracił nieco na popularności.

Coraz bardziej popularne

Rosnący trend na słodkie ziemniaki  to jeden z powodów, dla których restauratorzy powinni rozważyć poszerzenie swojego menu o ten właśnie słodki dodatek. Frytki z batatów Aviko produkowane są z odmiany Beauregard, uprawiane w Północnej Karolinie ze względu na klimat. Unikalny proces produkcji gwarantuje zachowanie koloru (pomarańczowy kolor słodkie ziemniaki zawdzięczają karotenoidom beta-karotenu, czyli naturalnym pigmentom, które odpowiadają za kolory- zwłaszcza w owocach i warzywach). Frytki z batatów doskonale prezentują się na talerzu i dają ogromne pole do popisów kulinarnych.   

Dlaczego konsumenci wybierają frytki z batatów?

Słodkie ziemniaki są doskonałym źródłem witaminy A, C i B5, miedzi, błonnika, niacyny, potasu oraz żelaza. Co więcej, badania wykazują, że słodkie ziemniaki maja niski index glikemiczny, przez co korzystnie wpływają na pracę trzustki, a także na dłużej zapewniają uczucie sytości. Jest to doskonała alternatywa menu dedykowanego dla diabetyków. Frytki z batatów Aviko nie zawierają glutenu, dlatego doskonale wpisują się również w menu dla osób z nietolerancją glutenu.

Poza niekwestionowanymi właściwościami zdrowotnymi, trzeba przyznać że frytki z batatów wyróżniają się wyjątkowym smakiem. Doskonale sprawdzą się jako przekąska do dipowania, trendy dodatek do burgerów czy grillowanego halloumi, a nawet jako deser z dipem karmelowym. Sięgnij po więcej inspiracji w aplikacji AvikoPRO.

google play

app store

PRODUKT

804101 Sweet Potato Fries

Frytki z batatów