wydarzenia-branzowe-jako-zrodlo-wiedzy-restauratora-i-szefa-kuchni-1

Podróże kształcą, ale gdzie po wiedzę? Wydarzenia branżowe jako źródło wiedzy restauratora i szefa kuchni

Prowadzenie restauracji wymaga, by stale trzymać rękę na pulsie świata gastronomii. Sprawdź, w jakich targach i konferencjach branżowych warto brać udział, żeby pozostać na bieżąco ze światowymi trendami.

Gastronomia to biznes dynamiczny, pełen wyzwań, wymagający błyskawicznych decyzji. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz nowych rozwiązań i inspiracji do ulepszania swojego biznesu, zajrzyj na targi i konferencje dla sektora HoReCa. Tu nawiążesz cenne kontakty z innymi restauratorami, wymienisz się doświadczeniami i z pewnością dużo dowiesz się od tych, którzy już uporali się z podobnymi do Twoich wyzwaniami.

Targi restauracyjne dają Ci możliwość:

Odpocząć! Gastronomia to ciężki kawałek chleba – niezależnie od tego, czy masz własną restaurację, prowadzisz franczyzę czy markę korporacyjną. Wydarzenie branżowe to okazja do oderwania się na chwilę od monotonii i nabrania nowych sił do pracy oraz co ważne, odwiedzenia kolegów po fachu w innych miastach i państwach. 

Być na bieżąco i uzupełnić wiedzę. Tak wiele osób i pomysłów w jednym miejscu oznacza, że na pewno znajdzie się coś, czego jeszcze nie próbowałeś. Może będzie to nowa technika kulinarna, najlepsza praktyka biznesowa albo rozwiązanie techniczne?

Poznać nowych ludzi. Konferencje gastronomiczne przyciągają ludzi z różnych miejsc i środowisk. Wszyscy macie jednak wiele wspólnego: zawodową pasję, o której możecie rozmawiać godzinami.

Dokąd jechać po naukę?

Możesz przejechać wiele kilometrów, możesz też zasiąść przed ekranem komputera, by wysłuchać ciekawego wykładu. Ważne, żeby wydarzenie było naprawdę warte Twojej inwestycji czasu i środków. Sprawdź nasze propozycje i zdecyduj, które z nich znajdą stałe miejsce w Twoim kalendarzu.

MAD Symposium

MAD Symposium to doroczna konferencja w Kopenhadze, której gospodarzem jest MAD Food. Organizację tę założył w 2011 roku René Redzepi, światowej sławy szef kuchni i właściciel kilkukrotnie uhonorowanej tytułem Najlepszej Restauracji Świata kopenhaskiej Nomy. Na MAD Symposium zjeżdżają się światowej sławy szefowie kuchni i śmietanka branży gastronomicznej z całego świata – restauratorzy, dziennikarze i dostawcy. Kontynuacją MAD Symposium jest MAD Academy, program szkoleniowy pogłębiający wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju i skutecznego zarządzania gastronomią. Głodni wiedzy mogą wziąć udział w MAD Mondays, otwartych wykładach dla wszystkich, którzy interesują się jedzeniem i mają apetyt na zmiany. 

The San Pellegrino World's 50 Best Restaurants

The San Pellegrino World's 50 Best Restaurants to prestiżowa lista najlepszych restauracji świata, ogłaszana podczas dorocznej gali z udziałem śmietanki świata gastronomii. Od pierwszego wręczenia nagród w 2003 roku wydarzenie odbywało się przez ponad 10 lat w Londynie. Od 2015 roku ceremonia wręczenia nagród wyruszyła w globalną trasę, z przystankami w Nowym Jorku (2016), Melbourne (2017), Bilbao (2018) Singapurze (2019) i Antwerpii (2021). Restauracje z tej prestiżowej listy to niekwestionowany barometr globalnych trendów gastronomicznych i punkt odniesienia dla wielu restauratorów na świecie. Tworzy ją ponad 1000 międzynarodowych ekspertów branży restauracyjnej, uwzględniając wyłącznie miejsca, które serwują unikalne doświadczenia kulinarne.

Restaurant Franchising & Innovation Summit

Jeśli jesteś bardziej związany z franczyzą korporacyjną w zarządzaniu restauracją, ta doroczna wiosenna konferencja w Nashville to coś dla Ciebie. Podczas kilkudniowego wydarzenia można tam spotkać przedstawicieli największych amerykańskich franczyz: Panera Bread, Oath Pizza, Fat Brands czy Fazoli's. W 2022 roku wydarzenie odbyło się w marcu, a wśród omawianych tematów znalazły się: rozwój produktu, funkcjonowanie franczyzy, marketing i branding oraz wykorzystanie i wdrożenie nowych technologii. 

Madrid Fusión Alimentos de España

Jeden z najważniejszych kongresów branży HoReCa, Madrid Fusión, odbywa się co roku w Madrycie. Uczestnicy tego trzydniowego kongresu połączonego z targami mogą liczyć na inspirujące wykłady, praktyczne warsztaty i ciekawe degustacje. W marcu 2022 roku wydarzenie miało już dwudziestą, jubileuszową edycję, tym razem pod hasłem „Beyond the Product”. Jego tematem przewodnim była ekologia, gastronomia obiegu zamkniętego oraz wykorzystanie zasobów i relacji między kuchnią a wsią i miastem. Podczas Madrid Fusión można wysłuchać wystąpień czołowych szefów kuchni z całego świata, takich jak Félix Jiménez, Luis Alberto Lera, René Redzepi czy Eric Vildgaard. 

San Sebastián Gastronómika

Światowe gwiazdy branży HoReCa, takie jak Alain Ducasse, Albert Adrià czy Guillaume Gomez, spotkasz na San Sebastián Gastronómika, jednym z najważniejszych światowych kongresów haute cuisine. Hasłem przewodnim konferencji jest jednoczenie kulinarnych kultur. Poza degustacjami organizatorzy oferują udział w warsztatach kulinarnej twórczości. To doskonała okazja, żeby przywieźć do swojej restauracji nowe przepisy!

Il Salone Internazionale del Gusto

Il Salone Internazionale del Gusto to międzynarodowe biennale slow food, które w 2022 roku zaplanowano na wrzesień. Jego inicjatorem jest ruch społeczny Slow Food International, skupiający osoby zainteresowane ochroną tradycyjnej kuchni. Na ulicach Turynu (dosłownie!) będzie można spotkać hodowców, rolników i producentów z całego świata, których łączy idea fair play w produkcji żywności oraz w biznesie. Poza degustacjami oryginalnych i niedostępnych na co dzień produktów oraz lokalnych przysmaków uczestnicy mogą liczyć na ciekawe wykłady i warsztaty. Warto wybrać się na dzień otwarcia wydarzenia, który kolorytem przypomina otwarcie Igrzysk Olimpijskich!

Bar Convent Berlin (BCB)

Bar Convent Berlin to największe niemieckie targi dla sektora barowego, organizowane przez Reed Exhibitions Deutschland GmbH (RELX). Co roku biorą w nich udział właściciele barów, barmani, dystrybutorzy i producenci z około 80 krajów. Wśród prezentowanych produktów znajdziesz nie tylko napoje alkoholowe i bezalkoholowe, ale także kawę, herbatę, przekąski czy produkty barowe. Udział w BCB to świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej o innowacjach produktowych i pogłębić wiedzę na seminariach. Tegoroczna edycja odbędzie się w październiku. 

Forum Parabere

Parabere to niezależna i międzynarodowa platforma non profit założona przez niezależną dziennikarkę kulinarną Gourmet, Monocle, VOGUE Casa i L'Obs, Marię Canabal. Na łamach Parabere głos zabierają liderki świata gastronomii oraz ekspertki w dziedzinie żywności i żywienia. Na corocznym, wędrującym po całym świecie Forum Parabere kobiety świata gastronomii wspierają się w działaniu na rzecz branży gastronomicznej, zwłaszcza w kwestii różnorodności i równość płci. Tegoroczna edycja pod hasłem „Przedefiniowanie przywództwa” odbędzie się w październiku 2022 roku na Majorce. 

Marca by BolognaFiere 

Marca by BolognaFiere to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich profesjonalistów z branży FMCG i firm zaangażowanych we wprowadzanie innowacji i poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań w tym sektorze. Podczas dwudniowych targów oprócz nowości produktowych możesz skorzystać z ekskluzywnych szkoleń. 

Multi-Unit Restaurant Technology Conference (MURTEC)

MURTEC, czyli Multi-Unit Restaurant Technology Conference, odbywa się co roku w marcu w Las Vegas. Wydarzenie jest poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym w gastronomii. W gronie prelegentów znajdują się przedstawiciele dużych, często franczyzowych sieci gastronomicznych z USA, np. CKE Restaurants, Restaurant Technology Network, Spyce, P.F. Chang's czy Taco Bell. W tym roku tematem konferencji była cyfrowa transformacja w restauracji. 

National Restaurant Association Show

Maj 2023 roku to czas na National Restaurant Association Expo w Chicago – jedne z największych targów restauracyjnych w USA. Warto zarezerwować na nie czas, bo oprócz gastronomicznych nowinek i trendów czy prezentacji debiutantów w branży, organizatorzy zaplanowali rozbudowaną część edukacyjną. Będzie ona dotyczyć m.in. strategii zarządzania lokalem, rekrutacji, szkolenia i utrzymania pracowników, a także sposobów na zwiększenie zysków.

IMBIBE LIVE 2023

Jeśli chcesz poznać nowości w świecie napojów, zaplanuj wyjazd do Londynu w lipcu 2023. Imbibe Live to międzynarodowa wystawa dla marek napojów, dostawców, kupców i hurtowników. Znajdziesz tam przekąski barowe, piwo (również rzemieślnicze), cydr, napoje spirytusowe, wina, szampany, wina musujące, napoje gazowane, kawę, herbatę (zieloną też!), maszyny do koktajli, zaopatrzenie barów czy produkty nisko- i bezalkoholowe. 

MADE FOR Restaurant

Polski świat gastronomii spotyka się na dorocznej konferencji MADE FOR Restaurant, organizowanej w kilku odsłonach w najważniejszych miastach. Od 2021 roku wydarzenie przybrało formę hybrydową. Podczas konferencji można zdobyć praktyczną wiedzę wprost od europejskiej klasy prelegentów i nawiązać kontakty z czołowymi restauratorami w regionie. W trakcie wydarzenia poznajemy także szczegóły rankingu TOP 50 najlepszych restauratorów według magazynu FORBES lub TOP 10 MADE FOR RESTAURANT w różnych kategoriach, np. NEW Generation, Hedonist, Responsibility. Najbliższa edycja już w październiku 2022 w Krakowie. Tu zarejestrujesz swój udział w konferencji.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata gastronomii, otrzymywać wiedzę przydatną w prowadzeniu lokalu gastronomicznego i informacje o nowych produktach i konceptach w Aviko, ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA, korzystając z formularza poniżej.