Aktualności

Rok x

AvikoPRO

AvikoPRO – mobilna aplikacja od Aviko – może dostarczyć wielu inspiracji dla Twojej kuchni. O każdej porze i w dowolnym miejscu masz łatwy dostęp do portfolio produktów Aviko oraz inspirujących przepisów, a w razie jakichkolwiek pytań, w szybki sposób znajdziesz kontakt do zespołu sprzedażowego. I co bardzo ważne – dzięki AvikoPRO jesteś na bieżąco z rynkowymi trendami i nowinkami.

Czytaj więcej
Aviko Sweet Diced Potatoes Susskartoffel Salat Mit Chorizo Und Tomaten 1

Modne bataty

Opublikowano 2019-03-13

Bataty mają w kuchni podobne zastosowania jak zwykłe ziemniaki, jednak dostarczają znacznie więcej korzyści niż ich popularni krewniacy. To powoduje, że zainteresowanie tym pomarańczowym warzywem rośnie. Spożywanie batatów wpływa na wzmocnienie systemu odpornościowego, obniżenie poziomu cholesterolu, a dzięki beta karotenowi i sterolom roślinnym słodkie ziemniaki przyczyniają się do obniżenia ryzyka zachorowania na raka.

Czytaj więcej
churros 2

Świąteczny nastrój w miastach coraz mocniej czuć za sprawą bożonarodzeniowych jarmarków, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Na miejscu będzie można podziwiać świąteczne ozdoby, kupić oryginalne upominki, a także skosztować pysznych, rozgrzewających przysmaków.

Czytaj więcej
gratins 1

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia a to oznacza, że czas najwyższy pomyśleć i zaplanować świąteczne menu na nadchodzące spotkania rodzinne, firmowe, bale noworoczne, itd. Dla lokali gastronomicznych tak duże przedsięwzięcia są nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy przestrzeń w kuchni jest mała, a czas na przygotowanie dań ograniczony.

Czytaj więcej
halloween bites 2

Nadchodzi Halloween – święto, które w ostatnich latach cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Ciężko jest określić, kto jest bardziej podekscytowany zbliżającą się “nocą strachów” – dzieci, które nie mogą się już doczekać zabawy w „cukierek albo psikus”, czy właściciele lokali gastronomicznych, którzy liczą na większy ruch i dodatkowe zyski?

Czytaj więcej
Vega

Trend wege

Opublikowano 2018-09-10

Trend wege wciąż przybiera na sile i wszystko wskazuje na to, że boom na produkty wegańskie w dużym stopniu przełoży się na wzrost rynku gastronomicznego w roku 2019. Trend ten napędzany jest głównie przez ludzi młodych, którzy starają się odżywiać w sposób świadomy i bardziej zbilansowany. Wzrost świadomości zauważyli już producenci, w tym również Aviko.

Czytaj więcej
straight churros 5

Ole! Czas na Churros!

Opublikowano 2018-08-23

Churros są jedną z najpopularniejszych przekąsek śniadaniowych w Hiszpanii. Ciężko jest znaleźć oryginalny przepis, ponieważ istnieje wiele różnych receptur. Niektórzy dodają jajka, aromat waniliowy, cukier waniliowy lub podobne „dodatki”, podczas gdy tradycyjne ciasto robi się jedynie z wody, mąki, soli i odrobiny oliwy z oliwek. Wystarczy zmieszać składniki i ugniatać aż do uzyskania jednolitej masy, następnie uformować – najprościej tradycyjnym urządzeniem do robienia churros.

Czytaj więcej
premium foil

Nowy design opakowań frytek Premium

Opublikowano 2018-07-30

Począwszy od lipca 2018 r. Aviko redukuje użycie oleju palmowego poprzez zastępowanie go 100% olejem słonecznikowym we wszystkich frytkach Premium dla gastronomii. Decyzja o przejściu na produkcję z wykorzystaniem 100% oleju słonecznikowego wynika z analizy zachowań konsumentów, którzy postrzegają obecnie wybory żywieniowe jako nieodłączny element stylu życia: zdrowie i witalność są istotnymi czynnikami motywującymi. W Aviko chcemy zdrowszy wybór uczynić standardem w dynamicznie rozwijającej się linii frytek Premium dla gastronomii.

Czytaj więcej
millenials 1

Millenialsi stanowią obecnie najsilniejsza siłę nabywczą na świecie - Millenialsi zmieniają rynek! Dlatego niezwykle istotne jest zrozumienie ich stylu życia i potrzeb, oraz czym tak naprawdę różnią się od swoich rodziców. Przyjrzyjmy się bliżej ich nawykom żywieniowym.

Czytaj więcej
Zielona focaccia z  papryką, cebulą, ogórkiem i chrupiącymi przekąskami serowymi z chili   serowymi z chili

Spędzanie czasu z przyjaciółmi w restauracjach wciąż jest jednym z najgorętszych trendów w świecie gastronomii. Odwiedzamy przeróżne lokale nie dlatego, że jesteśmy głodni, lecz uwielbiamy spędzać czas z rodziną, przyjaciółmi, kolegami i koleżankami z pracy. Niewielkie przekąski w formie wspólnych posiłków stają się coraz bardziej popularne.

Czytaj więcej
Pure And Rustic

Bądź na czasie!

Opublikowano 2018-01-12

Burger Premium stał się jednym z najbardziej popularnych dań na świecie, szczególnie teraz, gdy wyraźnie widać rosnący trend restauracji formatu fast casual oraz street foodu. By wyróżnić się spośród konkurencji, restauratorzy poszukują oryginalnych rozwiązań - mięso od lokalnych producentów, sosy przygotowane z najwyższej jakości składników itd. Warto wykorzystać też dobór oryginalnych dodatków takich jak frytki - dają one ogromne możliwości uatrakcyjnienia i wyróżnienia oferty.

Czytaj więcej
gratin 2

Gratiny ziemniaczane Aviko

Opublikowano 2017-12-18

Gratiny ziemniaczane Aviko to doskonały sposób na przyciągnięcie zarówno miłośników klasycznych potraw kuchni francuskiej, jak i gości poszukujących nowych smaków i inspiracji na serwowanie ziemniaków. Proste i szybkie w przygotowaniu oraz porcjowaniu, pozwalają zaoszczędzić czas i kontrolować koszty.

Czytaj więcej
gn gratin 2

GN gratin to rozwiązanie produktowe dla gastronomii zbiorowego żywienia i cateringu. Idealne wpisuje się w potrzeby tego segmentu - powtarzalna jakość produktu, łatwość przygotowania i przejrzysta kalkulacja kosztowa.

Czytaj więcej
sweet fries 1

Dlaczego bataty?

Opublikowano 2017-10-25

Czy próbowałeś już frytek z batatów od Aviko? Jeśli nie, to podpowiadamy dlaczego warto jeść bataty.

Czytaj więcej
streetfood2

Hamburgery są niewątpliwie jednym z najpopularniejszych dań na świecie. Można je znaleźć wszędzie, zwłaszcza teraz, gdy „uliczne” jedzenie staje się coraz popularniejsze.

Czytaj więcej